Farebné sklo

Sklenené obklady do kuchyne - jednofarebné

Jednofarebné obklady z tvrdeného skla sú už dlhšiu dobu veľkým fenoménom . Sklenený obklad ( sklenená doska za kuchynskou linkou ) je prvok , ktorý Vašej kuchyni dodá punc luxusu a exkluzivity . Ich najväčšou výhodou je výborná umývateľnosť , skvelá mechanická aj tepelná odolnosť a hlavne nadčasový dizajn . Sklenené obklady sme schopní dodať v ľubovoľných farbách podľa vášho želania . Samozrejmosťou sú lesklé i matné povrchy alebo brúsené ornamenty . Pomôžeme Vám s výberom vrátane farieb a technických detailov ..

Skleněné obklady do kuchyně, modré podsvícení

Ich náskoku jednoznačne napomáha aj fakt , že práve sklenené obklady sú svojím materiálom s ostro rezanými hranami úplne v súlade so súčasným minimalistickým štýlom . Sklenené obklady do kuchyne sú skrátka trendy a navyše vysoko praktické . Kombinácia , ktorá v oblasti dizajnu nebýva vždy samozrejmosťou . Zásadným argumentom prečo zvoliť pre svoju kuchyňu práve sklenené obklady je okrem ich extrémnej odolnosti aj neuveriteľne jednoduchá údržba , vďaka ktorej je možné mať čistú kuchyňa doslova za niekoľko sekúnd . Sklenené obklady , vyrábané vo veľkých formátoch úplne eliminovali starosti, ktoré nám donedávna prinášali znečistené škáry medzi klasickým kachľovým obkladom . Rovnako tak sa uľaví aj alergikom , ktorí nevyčistitelnými miestami v kuchyni skutočne trpeli . Sklenené obklady sú spojením jedinečnosti , elegancie , praktickosti a luxusu a práve z týchto dôvodov by vo vašej kuchyni nemali chýbať

Sklenené obklady do kuchyne elegantne zdobia tie interiéry , v ktorých ich majitelia kladú dôraz na vysokú praktickosť a dokonalý dizajn . Preto možno sklenené obklady nájsť predovšetkým u tých najnáročnejších . Vďaka tomu , ako sklenené obklady dokonale vzdorujú vysokým teplotám pri varení a sú odolné proti mechanickému poškodeniu , veľmi rýchlo vytláčajú ostatné materiály zo " závodnej dráhy ".

Skleněná deska za kuchyňskou linku - bílá

Žlutý skleněný obklad, bílá kuchyně Skleněné obklady - šedý obklad
Skleněné obklady do kuchyně - jednobarevný, granit Bílý skleněný obklad, do výšky skříněk
Skleněný obklad jednobarevný, fialová Skleněné obklady zelená kuchyně
Skleněný obklad kuchyně - bílá diamant Kobaltová modř skleněné obklady kuchyně

 

Materiály / farebnosť

Float lesk – tvrdené sklo s ľahkým zelenkavým nádychom

Diamant lesk – tvrdené sklo , ktoré je až o 80 % vyčistenej od zelenkavého nádychu a je vhodné na svetlejšie farby

Float mat – tvrdené sklo s ľahkým zelenkavým nádychom pohľadová strana je matná

Diamant mat – tvrdené sklo , ktoré je až o 80 % vyčistenej od zelenkavého nádychu pohľadová strana je matná používame na svetlejšie farby

Farebná škála je takmer neobmedzená . Môžete si vybrať zo vzorkovníka RAL , NCS , metalických farieb , prípadne si dodať vlastný vzorku podľa , ktorého Vám namiešame farbu .

 

Údržba a vlastnosti

Sklenené obklady sa vyznačujú najmä výbornou údržbou. Ďalšou nespornou výhodou je veľká mechanická i tepelná odolnosť až 300 ° C . Vďaka neporéznosti majú sklenené obklady výbornú umývateľnosť . Je možné udržiavať aj najlacnejšími čistiacimi prostriedkami . Sklenené obklady a sklenené pracovnej dosky sú vhodné pre alergikov vďaka tomu , že tvoria dokonalé antibakteriálne prostredie.

 

Technický popis

Skleněný obklad - technický popis

Minimálne rozmery a šírky stien

a

Minimálny rozmer od hrany skla k výrezu

40 mm

b

Minimálny rozmer od hrany výrezu k výrezu

25 mm

c

Minimálny rozmer steny

200 mm

d

Maximálny pomer k dĺžke strany „x“

2/3

 

Maximálne rozmery

y

x

Float lesk

4200 mm

1600 mm

Diamant lesk

4200 mm

1600 mm

Float mat

4200 mm

1600 mm

Diamant mat

3600 mm

1200 mm

 

připevnění zásuvky přes skleněný obklad.

Zásuvka

Schéma montáže pre pripevnenie zásuvky cez sklenený obklad.
sdsdsderterter/1024.html
 
připevnění závěsného programu přes skleněný obklad.

ZávEsný program

Schéma montáže pre pripevnenie závesného programu cez sklenený obklad.
sdsdsderterter/1024.html
 
připevnění digestoře přes skleněný obklad.

DigestoR

Schéma montáže pre pripevnenie digestora cez sklenený obklad.
sdsdsderterter/1024.html

Postup výroby

Sklenené obklady vyrábame výhradne z kaleného skla , ktoré je veľmi húževnaté a má vysokú tepelnú odolnosť . Najprv sa surové sklo nareže na požadovaný rozmer vrátane všetkých výrezov a opracovanie . Po tej ho v kaliace peci zahrejeme na teplotu 620 ° C a prudko schladíme . Vďaka tomuto procesu ( kalenie ) sa pozmení molekulárnej mriežka skla a materiál tak dostane požadované vlastnosti . Ďalšou fázou výroby je nanesenie veľmi odolné a kvalitné barvys odtieňom podľa výberu zákazníka .

 

Postup montáže

Stavebná pripravenosť pre samotné zameranie - stenu či iná plocha na ktorú sa budú lepiť obklady by mněl byť spevnená a bezprašná. Nie je potreba podmaľby, pretože sklá sú neprehľadné, ale povrch by mněl byť dostatočne hladký, aby z neho nevystupovali ostré kusy muriva či kameňmi. Čo sa týka rovinatosti plochy, tak sklenené obklady dá vypodložiť a tak dorovnať krivosť / priehyb múru, avšak sklo nemožno ohýbať a to isté sa nám môže opísať po hranách skleneného podkladu. Ďalej pre presné zameranie je potreba mať osadené všetky časti nábytku a ostatné veci, ktoré určujú hranice obkladu (pracovnú dosku, korpusy horných skriniek, digestor ... a ostatné).
Samotná montáž je veľmi rýchla a čistá. Jednofarebné sklenené obklady sa na stenu prípadne iný podklad lepia. Štandardne obklad postavíme na pracovnú dosku a následne nalepíme na stenu. Samozrejmosťou je aj utesnenie všetkých škár silikónovým tmelom v takom množstve, aby nebol príliš nápadný.

 

barva Materiály / barevnost ruka Údržba / vlastnosti popis Technický popis / postup