Farebné sklo

Pracovná doska s LUX RAFF

Pracovné dosky zo skla s povrchom v mate , skvele odolávajúci mastnote aj poškriabaniu . Tento povrch bol vyvinutý výhradne za účelom použitia pre výrobu kuchynskej pracovnej dosky.

kuchyňská deska lux raff dřez

Luxraff je veľmi odolný materiál vyvinutý priamo na výrobu sklenených pracovných dosiek . Je špecifický svojím hrubým povrchom pripomínajúcim kožu. Vďaka tejto štruktúre je tento povrch kuchynských dosiek húževnatý ako proti poškriabaniu tak proti rozbitiu . Ako kalené sklo si aj Luxraff zachováva takisto aj vysokú tepelnú odolnosť 250 ° C šokovo až 600 ° C . Luxraff je ideálny povrch na kuchynskej sklenenej pracovnej dosky.

Sklenená pracovná doska z materiálu LuxRaff je v posledných rokoch obrovským fenoménom najmä v krajinách, ktoré sú čo sa dizajnu týka ďaleko pred Českou republikou. Pracovné dosky zo skla sú ohromným fenoménom , ktorý pozdvihne aj kuchyňu nižšej alebo strednej triedy o niekoľko úrovní vyššie . Tvrdené sklo je ako tepelne tak mechanicky veľmi odolné takže vo väčšine vlastností prekonáva umelé kamene.

kuchyňská deska lux raff ukázka

kuchyňská deska lux raff

kuchyňská deska lux raff detail

kuchyňská deska lux raff černá

 

Materiály / farebnosť

Lux Raff – sklo so špeciálnym povrchom , ktorý je vyvinutý tak , aby znášal hrubé zaobchádzanie a zaťaženie vo Vašej kuchyni.
Farebná škála je takmer neobmedzená môžete si vybrať zo vzorkovníka RAL alebo NCS prípadne si dodať vlastný vzorku podľa , ktorého Vám farbu domiešame.

 

Údržba a vlastnosti

Sklenená pracovná doska Lux Raff je takmer nepoškrabateľná a vyznačuje sa najmä výbornou údržbou. Ďalšou nespornou výhodou je veľká mechanická i tepelná odolnosť až 300 ° C . Vďaka neporéznosti majú sklenené obklady výbornú umývateľnosť .
Je možné ju udržiavať aj najlacnejšími čistiacimi prostriedkami . Sklenené obklady a sklenené pracovnej dosky sú vhodné pre alergikov vďaka tomu , že tvoria dokonalé antibakteriálne prostredie .

 

Technický popis

kuchyňské pracovní desky technický popis

Minimálne rozmery a šírky stien

a

Minimálny rozmer od hrany skla k výrezu

50 mm

b

Minimálny rozmer od hrany skla k výrezu

150 mm

c

Minimálny rozmer od hrany skla k otvoru

50 mm

 

Maximální rozměry

y

x

Lux Raff v tlušťce 10 mm

3200 mm

1600 mm

 

faseta u kuchyňské pracovní desky

FASETA U PRACOVNEJ DOSKY

Fazeta je v šírke 10 - 20 mm vždy v lesklej variante
pracovni_deska
 
PRACOVNÍ DESKY A MONTÁŽ VARNÉ DESKY

PRACOVNÉ DOSKY A MONTÁŽ VARNEJ DOSKY

Do kuchynskej pracovnej dosky bežne inštalujeme " hornú montáž " plynovej aj sklokeramickej varnej dosky.

pracovni_deska
 
hrany pracovní desky

PRACOVNÉ DOSKY A ICH HRANY

Pracovné dosky sú s hranou buď leštenou , alebo matnou .
Hrany pracovnej dosky sú vždy dokonale opracované po celej ich dĺžke a sú s fazetami na oboch stranách v rozmere 1 - 2 mm .

pracovni_deska
 
montáž dřezu u skleněné pracovní desky

PRACOVNÉ DOSKY A MONTÁŽ DREZU

Drez možno u pracovnej dosky uchytiť spodnou montážou . Pre tento typ uchytenia musí byť spodná korpusy kuchynských skriniek zatvorené podkladovým laminátorom.

pracovni_deska
 
odkapokové žlábky skleněné pracovní desky

PRACOVNÉ DOSKY A ODKVAPKOVÉ ŽLIABKY

Odkvapovej žliabky tvaru " U " možno u pracovnej dosky vyfrézovať v celkovej dĺžke 20 - 60 cm ako v matnej , tak v lesklej variante.

pracovni_deska
 
přesah pracovní desky

PRACOVNÉ DOSKY A RIEŠENIA PRESAHU

Presah skla pracovnej dosky cez podkladové lamino je variabilný . Pracovné dosky možno ukončiť zároveň s podkladovým laminatorom . Ďalšou možnosťou je nechať presah pracovnej dosky aj niekoľko desiatok centimetrov , podľa individuálnych predstáv zákazníkov a v súlade s dizajnom kuchyne.

pracovni_deska
 
spojení pracovní desky ze skla

PRACOVNÉ DOSKY A ICH SPOJENIE

Pracovné dosky sú spájané lepením .
Spoje svoju v tvare písmena " V " , ktoré vznikne spojením drobné fazety . Spoj je viditeľný , pôsobí však veľmi esteticky , preto si ho môžeme dovoliť priznať .

pracovni_deska
 

Postup montáže

Před montáží musí mít každá kuchyně uzavřené korpusy, do kterých osazujeme dřez a baterii. Korpusy lze mít s pevnou půdou již od výrobce nebo je možné dodat kompaktní lamino, do kterého můžeme osadit veškeré potřebné komponenty. Kompletní provedení pracovních desek od zaměření přes výběr materiálu zařizuje naše firma. Před zaměřením je třeba mít pouze postavené korpusy kuchyně a horní skříňky. Maximální rozměr pracovní desky jsme schopni dodat až do délky 4m.

Do předpřipravené kuchyně s uzavřenými korpusy technici vyříznou a vyfrézují otvory na varnou desku, baterii a samozřejmě i dřez. Po dokonalém spasování všech komponent se vše přilepí tak, aby bylo docíleno co nejmenších spár. Vždy dbáme pečlivě na to, aby všechny spáry byli funkční a nikde nezateklo ani elementární množství vlhkosti. Všechny spáry jsou dokonale vodotěsné a nejsou příliš markantní.

 

barva Materiály / barevnost ruka Údržba / vlastnosti popis Technický popis / postup