Farebné sklo

Sklenené obklady do kuchyne - s efektom

Jedna z variant dizajnu obkladu aj všetkého ostatného lakovanie sklá sú lakované efekty.

Ide o špeciálny systém vyvinutý talianskymi návrhármi priamo pre interiérové skla . Rôzne napodobeniny umelých kameňov a mramorov v rôznych farebných kombináciách . Strieborný a zlatý prášok . Tieto efekty sa hojne využívajú pri sklenených obkladov, kde si zákazník praje viac či menej zvýrazniť jednofarebný obklad .

 

Efekt - BRILLARE

Strieborné a zlaté šupiny , ktoré sa dajú kombinovať s akoukoľvek farbou . Vytvoríte tak striebornú alebo zlatú hviezdnu oblohu podkreslenie farbou práve podľa vášho individuálneho výberu . Takýto efekt dodá sklu iskru a glanc.

brillare - skleněný obklad s efektem

brillare černý - skleněný obklad s efektem

Efekt - GRANIT

Tento efekt sa tvorí najprv vrstvou piatich rôznych pigmentov , ktoré vytvárajú malé či väčšie rôznofarebné škvrny imitujúce práve povrch žuly . Ďalší krok je jednofarebná vrstva podľa požiadavky zákazníka , ktorá dotvorí dojem žuly práve vo vybranom odtieni.

 skleněný obklad granit

Efekt - MARMO

Mramorový efekt vytvořený vždy bílou nebo černou pastou vždy s kombinací jakékoliv barvy. Na skla se nejprve nanese bílá či černá speciální pasta, která vytvoří sít pavučin a kaněk, které se potom přelakují barvou jakéhokoliv odstínu, dle individuálního výběru zákazníka.

mramor

Efekt - Výstupky

Krekelovaná čiže roztrhané farba . Technika dvojvrstvového nástreku . Je možné kombinovať dva akékoľvek farebné odtiene . Prvá vrstva farby sa po zaschnutí špeciálnou technikou roztrhá ( vytvoria rôzne praskliny - ich početnosť , veľkosť , hrubosť nemožno ovplyvniť záleží vždy na viskozite danej farby a odtieňa ) druhá vrstva potom uzavrie celé sklo . Vyplní tak praskliny a utvoria konečný dizajn . Tento efekt pri použití rovnakej farby , len s rozdielnou sýtosťou , vytvorí veľmi decentné a jemný vzor vhodný do naozaj luxusného prostredia.

krakel materiál pro skleněný obklad

krakel

 

Materiály / farebnosť

Float lesk – tvrdené sklo s ľahkým zelenkavým nádychom

Diamant lesk – tvrdené sklo , ktoré je až o 80 % vyčistenej od zelenkavého nádychu a je vhodné na svetlejšie farby

Kombinácia a použitia rôznych farieb s rôznym typom efektu je potrebné vždy individuálne konzultovať.

 

Údržba a vlastnosti

Jednou z mnohých výnimočných vlastností a výhod sklenených obkladov , pracovných dosiek a tvrdeného skla všeobecne , je jeho neporéznosť a nesporne jednoduchá údržba . Sú tiež veľmi odolné proti mechanickému ničeniu a poškriabaniu , je biologicky neaktívny , zaručuje sterilitu a maximálnu hygienu.

Pre čistenie sa odporúčajú bežné čistiace prostriedky . Sklenené obklady vyrábané vo veľkých formátoch úplne vyriešili problém s nevyčistitelnými miestami , ako boli škáry medzi klasickým kachľovým obkladom . Ďalším významným faktorom je skutočnosť , že tieto materiály sú vhodné aj pre alergikov , pre ľudí citlivých na baktérie a plesne.

 

Technický popis

skleněné obklady technický popis

Minimálne rozmery a šírky stien

a

Minimálny rozmer od hrany skla k výrezu

40 mm

b

Minimálny rozmer od hrany výrezu k výrezu

25 mm

c

Minimálny rozmer steny

200 mm

d

Maximálny pomer k dĺžke strany „x“

2/3

 

Maximálne rozmery

y

x

Float lesk

4200 mm

1600 mm

Diamant lesk

4200 mm

1600 mm

 

připevnění zásuvky přes skleněný obklad.

Zásuvka

Schéma montáže pre pripevnenie zásuvky cez sklenený obklad.
sdsdsderterter/1024.html
 
připevnění závěsného programu přes skleněný obklad.

ZávEsný program

Schéma montáže pre pripevnenie závesného programu cez sklenený obklad.
sdsdsderterter/1024.html
 
připevnění digestoře přes skleněný obklad.

DigestoR

Schéma montáže pre pripevnenie digestora cez sklenený obklad.
sdsdsderterter/1024.html

Postup výroby

Sklenené obklady vyrábame výhradne z kaleného skla , ktoré je veľmi húževnaté a má vysokú tepelnú odolnosť . Najprv sa surové sklo nareže na požadovaný rozmer vrátane všetkých výrezov a opracovanie . Po tej ho v kaliace peci zahrejeme na teplotu 620 ° C a prudko schladíme . Vďaka tomuto procesu ( kalenie ) sa pozmení molekulárnej mriežka skla a materiál tak dostane požadované vlastnosti . Ďalšou fázou výroby je nanesenie veľmi odolné a kvalitné barvys odtieňom podľa výberu zákazníka.

 

Postup montáže

Stavebná pripravenosť pre samotné zameranie - stenu či iná plocha na ktorú sa budú lepiť obklady by mněl byť spevnená a bezprašná. Nie je potreba podmaľby, pretože sklá sú neprehľadné, ale povrch by mněl byť dostatočne hladký, aby z neho nevystupovali ostré kusy muriva či kameňmi. Čo sa týka rovinatosti plochy, tak sklenené obklady dá vypodložiť a tak dorovnať krivosť / priehyb múru, avšak sklo nemožno ohýbať a to isté sa nám môže opísať po hranách skleneného podkladu. Ďalej pre presné zameranie je potreba mať osadené všetky časti nábytku a ostatné veci, ktoré určujú hranice obkladu (pracovnú dosku, korpusy horných skriniek, digestor ... a ostatné).

Samotná montáž je veľmi rýchla a čistá. Jednofarebné sklenené obklady sa na stenu prípadne iný podklad lepia. Štandardne obklad postavíme na pracovnú dosku a následne nalepíme na stenu. Samozrejmosťou je aj utesnenie všetkých škár silikónovým tmelom v takom množstve, aby nebol príliš nápadný.

 

barva Materiály / barevnost ruka Údržba / vlastnosti popis Technický popis / postup