Farebné sklo

Kuchynské pracovné dosky z kaleného skla

Skôr, než vznikne pracovná doska, musí sa vyrobiť kalené sklo. Základom pre výrobu kaleného skla ako základu pre kuchynské pracovné dosky je ploché stavebné sklo. Sklo je potrebné spracovať podľa vopred daných rozmerov vrátane všetkých otvorov a výrezov, ďalšie opracovanie po zakalenie už nie je možné. Sklo, z ktorého potom budú vyrobené pracovnej dosky, musí prejsť kaliace pecí. Proces kalenie spočíva v ohriatí skla na teplotu prevyšujúcu 600 ° C a následnom prudkom ochladení. Tým sa v priebehu niekoľkých sekúnd ochladí povrch skla, ale vnútorná časť zostáva teplá. Sklo tak získa vnútorné napätie, a tým aj lepšie vlastnosti. Vnútorné ťažné pnutie vnútri dáva vzniknúť tlakovému napätie na povrchu. Takto vzniknuté sklo má vysokú pevnosť v ohybe, veľkú odolnosť proti nárazom, tepelnú i chemickú odolnosť a unesie tiež väčšiu záťaž. V prípade rozbitia sa sklo rozpadne na malé neostré čriepky, čím sa výrazne zníži pravdepodobnosť poranenia.

Tvrdené sklo je niekoľkonásobne pevnejšie ako bežné sklo. Vďaka týmto vlastnostiam sa toto sklo radí medzi tzv. Bezpečnostné sklá

pracovní deska kyuchyně sklo

skleněná pracovní deska na kuchyňskou linku

 

Pracovné dosky patria k tým častiam interiéru , ktoré by mali vydržať na každodenné používanie . Požiadavky na kvalitu pracovnej dosky sú teda pomerne vysoké . Či už na jej funkčnosť a odolnosť proti mechanickému poškodeniu , tak aj na stránku estetickú . Sklenené pracovné dosky všetky tieto požiadavky spĺňajú a vďaka dokonalej údržbe sú skutočným hitom našich interiérov . Každá pracovná doska je originál , každému zákazníkovi na mieru . Netreba sa držať štandardov , kedy vhodná šírka pracovnej dosky je 60cm .

Pracovné dosky zo skla budú nadčasové , luxusné a vysoko kvalitné súčasťou vášho interiéru . Moderné kuchyňa bez sklenenej pracovnej dosky si už nemožno ani predstaviť . Svojou čistotou , ľahkosťou a zdanlivou krehkosťou ( sklenené pracovné dosky patriak tým najodolnejším a vôbec) dodajú pracovnej dosky vašej kuchyni jedinečný rozmer

.

Sklenené dosky vyrábame z niekoľkých druhov kalených skiel , ktoré sa líšia dvoch hrúbkou a zafarbením . Tím profesionálne vyškolených odborníkov vám vždy individuálne poradia a odporučí pracovné dosky vhodné práve pre váš interiér . Štandardná sklenená pracovná doska sa vyrába v hrúbke 10-12mm , u nás si možno pracovnú dosku objednať až do 19mm . Rovnako ako sklenené obklady , aj sklenené pracovné dosky možno vyrábať v širokej škále farebných odtieňov , vrátane vašich individuálnych predstáv . Vždy tak , aby dokonale ladili s vaším interiérom . Pre väčšiu predstavu o farbách a materiáloch je možné navštíviť našu vzorkovňu v Prahe a Brne , čo vaše rozhodovanie môže uľahčiť.

skleněné pracovní desky kuchyně

kuchyňská pracovní deska ze skla