Farebné sklo

Číre sklo za kuchynskú linku

Ďalším variantom skleneného obkladu je číre sklo bez podfarbenia . Má vynikajúci prestup svetla , povrch skla je dokonale plochý a paralelný . Priehľadné obklady do kuchyne z kaleného číreho skla plne vyhovujú požiadavkám na tepelnú odolnosť, pevnosť materiálu a údržbu . Sklenený obklad z číreho skla odporúčame iba ako ochrana vašej tapety , maľby alebo napríklad zväčšené fotografie , prípadne tapety umiestnené na stene . Takýto obklad slúži len ako ochrana proti priamemu znečisteniu . Nevýhodou týchto obkladov je skutočnosť , že nemožno úplne utesniť , tým sa zvyšuje možnosť zalezení hmyzu a vznik vlhkosti.

čiré sklo fototisk skleněný obklad

Obklady z číreho tvrdeného skla majú niekoľko nesporných výhod . Vďaka odnímateľnosti je možné zmeniť kedykoľvek podklad na Vašej stene ( tapetu / maľbu ) . Navyše oproti fototlače sú za veľmi prijateľnú cenu . Ich najväčšou výhodou je výborná umývateľnosť , skvelá mechanická aj tepelná odolnosť a hlavne nadčasový dizajn . Samozrejmosťou sú lesklé i matné povrchy alebo brúsené ornamenty . Pomôžeme Vám s výberom technických detailov aj kompletného prevedenia.

skleněný obklad čiré sklo

 

Materiály / barevnost

Float lesk – tvrdené sklo za kuchynskú linku s ľahkým zelenkavým nádychom

Diamant lesk – tvrdené sklo , ktoré je až o 80 % vyčistenej od zelenkavého nádychu a je vhodné na svetlejšie farby

Float mat – tvrdené sklo s ľahkým zelenkavým nádychom pohľadová strana je matná

Diamant mat – tvrdené sklo , ktoré je až o 80 % vyčistenej od zelenkavého nádychu pohľadová strana je matná používame na svetlejšie farby

 

Údržba a vlastnosti

Obklady z číreho tvrdeného skla majú niekoľko nesporných výhod . Vďaka odnímateľnosti je možné zmeniť kedykoľvek podklad na Vašej stene ( tapetu / maľbu ) . Navyše oproti fototlače sú za veľmi prijateľnú cenu . Ich najväčšou výhodou je výborná umývateľnosť , skvelá mechanická aj tepelná odolnosť a hlavne nadčasový dizajn .

Samozrejmosťou sú lesklé i matné povrchy alebo brúsené ornamenty . Pomôžeme Vám s výberom technických detailov aj kompletného prevedení . Takýto obklad slúži len ako ochrana proti priamemu znečisteniu . Nevýhodou týchto obkladov je skutočnosť , že nemožno úplne utesniť , tým sa zvyšuje možnosť zaliezania hmyzu a vznik vlhkosti.

 

Technický popis

skleněné obklady technický popis

Minimálne rozmery a šírky stien

a

Minimálny rozmer od hrany skla k výrezu

40 mm

b

Minimálny rozmer od hrany výrezu k výrezu

25 mm

c

Minimálny rozmer steny

200 mm

d

Maximálny pomer k dĺžke strany „x“

2/3

 

Maximálne rozmery

y

x

Float lesk

4200 mm

1600 mm

Diamant lesk

4200 mm

1600 mm

Float mat

4200 mm

1600 mm

Diamant mat

3600 mm

1200 mm

 

sdsdsderterter/1024.html

Obklady z čÍrEho skla

Montáž pomocou skrutky s nerezovou krytkou
sdsdsderterter/1024.html

Postup výroby

Sklenené obklady vyrábame výhradne z kaleného skla , ktoré je veľmi húževnaté a má vysokú tepelnú odolnosť . Najprv sa surové sklo nareže na požadovaný rozmer vrátane všetkých výrezov a opracovanie . Po tej ho v kaliace peci zahrejeme na teplotu 620 ° C a prudko schladíme . Vďaka tomuto procesu ( kalenie ) sa pozmení molekulárnej mriežka skla a materiál tak dostane požadované vlastnosti . Ďalšou fázou výroby je nanesenie veľmi odolné a kvalitné farby odtieňom podľa výberu zákazníka.

 

Postup montáže

Stavebná pripravenosť pre samotné zameranie - stenu či iná plocha na ktorú sa budú lepiť obklady by mala byť spevnená a bezprašná. Nie je potreba podmaľby, pretože sklá sú neprehľadné, ale povrch by mal byť dostatočne hladký, aby z neho nevystupovali ostré kusy muriva či kameňmi. Čo sa týka rovinatosti plochy, tak sklenené obklady dá vypodložiť a tak dorovnať krivosť / priehyb múru, avšak sklo nemožno ohýbať a toto rovnakej sa nám môže opísať po hranách skleneného podkladu.

Ďalej pre presné zameranie je potreba mať osadené všetky časti nábytku a ostatné veci, ktoré určujú hranice obkladu (pracovnú dosku, korpusy horných skriniek, digestor ... a ostatné). Samotná montáž je veľmi rýchla a čistá. Jednofarebné sklenené obklady sa na stenu prípadne iný podklad lepia. Štandardne obklad postavíme na pracovnú dosku a následne nalepíme na stenu. Samozrejmosťou je aj utesnenie všetkých škár silikónovým tmelom v takom množstve, aby nebol príliš nápadný. 

 

barva Materiály / barevnost ruka Údržba / vlastnosti popis Technický popis / postup